موزه رستوران

بوتیک هتل هفت پیکر
haftpaykar res1

موزه رستوران هفت پیکر

موزه رستوران از مهمترین بخش های بوتیک هتل هفت پیکر می باشد که به باز آفرینی و معاصر سازی طعم ها و مزه های فراموش شده بر اساس اسناد و مدارک موجود در دوران سلطنت قاجار پرداخته است تا به طعم هایی برای ذائقه ی انسان امروز تبدیل شود. سرو غذا توسط مهماندار اختصاصی در ظروف اعیانی برنجی که هنر دست استاد کاران زنجان و طبق مستندات موجود در نگارگری های داستان هفت پیکر است ساخته شده اند انجام می شود. سالن پذیرایی کاملا اختصاصی با مبلمان و جام های دست ساز امکان دریافت تجربه ای اصیل از فرهنگ مهمان نوازی ایرانی میدهد.

موزه رستوران یک مفهموم خلاقانه برای معرفی غذای های اصیل ایرانی در کنار معرفی سبک مهمان نوازی اصولی و فرهیخته ایرانی است. سطح کنترل کیفیت در موزه رستوران که متولی معرفی فرهنگ غذاهای فاخر ایران برای گردشگران و توریست های داخلی و خارجی است بشدت اهمیت دارد. انتخاب بالاترین کیفیت ممکن مواد اولیه ایرانی، و خرید روزانه گوشت گرم، و سبزیجات تازه جز الزام برای موزه رستوران است. فرآیند پخت غذا در موزه رستوران به هیچ عنوان صنعتی نیست و کاملا روش سنتی اما در آشپزخانه ای کاملا مجهز و مدرن را طی می کند. کلیه غذاهای موزه رستوران هنر دست کدبانوان ایرانی هستند و مانند یک اثر هنری در لحظه برای مهمانان خلق و سرو می گردند.

haftpaykar res5
haftpaykar res4
haftpaykar res3
res3
haftpaykar res6
res2
icons8 menu 96 1 e1638551423938
haftpaykar res2
IMG 20210726 124222 419
IMG 20210726 124222 411

کانسپت موزه رستوران هفت پیکر

آشپز مخصوص ناصرالدین شاه قاجار گوید: بدان که نخست باید خورنده را به راستی خواهش خوردن باشد و در گرسنگی خورد که گواریدن آسان شود و تن فربه کند و نیرو دهد و رنج و نالانی نیاورد و خورنده شادان زِیَد و گفتار خوب کند و هر چه گوید از روی دانش و بینش بوَد. خوردنی باید چنان باشد که خورنده را بدان آرزو باید و خواهش آن کند که گوارا گردد، خورش باید چنان بود که مهمان پسندد، خوش‌خوراکی و علاقه ناصرالدین شاه قاجار به امتحان غذای تازه انگیزه خوبی برای دولتمردان درباری و حتی مردم عادی شد. درباریان به تکاپوی تهیه یک غذای تازه افتادندکه به مذاق شاه هم خوشایند باشد. به‌ویژه اینکه هرکسی غذای جدیدی را به شاه معرفی می‌کرد پاداشی هم دریافت می‌کرد.

معاصرسازی مزه ها

غذاهای موزه رستوران هفت پیکر پس از طی یک فرآیند مطالعاتی از اسناد تاریخی دوران سلطنت قاجار و سفرنامه های متعدد حاصل شده است غذا هایی که شما را به دل تاریخ بر می گرداند و تجربه ای بینظیر در محیطی فرهیخته و درباری را شبیه سازی می نماید. تجربه طعم های اصیل غذاهای ایرانی ما را بر آن داشت که ضمن حفظ اصالت مزه ها در فرآیند معاصرسازی غذاهای فراموش شده به تطبیق آنها با ذائقه امروز مخاطبان بپردازیم. امروزه موزه رستوران هفت پیکر به یکی از جاذبه های گردشگری شهر گرگان تبدیل شده است و روزانه توریست های متعددی از سراسر کشور و جهان از این فضایی شگفت انگیز استفاده می نمایند.

شف شایان شمس

شف شایان شمس سرآشپز برتر سال ۱۳۹۵ مسابقه تلویزیونی دستپخت مسیر موفقیت را با تلاش اما سریع طی کرده است و معتقد است غذاهای اصیل ایرانی به دلیل ضعف اطلاع رسانی محجور مانده اند. ایشان با توجه به علاقه شخصی در کشف غذاهای باستانی ایران و معاصر سازی و خلق غذاهای موزه رستوران هفت پیکر همکاری نمودند و به عنوان شف عالی مقام کنترل کیفیت طعم و مزه های غذاهای موزه رستوران عهده دار هستند.

DSC 2822 b 1 455x682 1

آداب مهمان نوازی

تجربه ی موزه ی مزه های فراموش شده، تجربه ایست از طعم های خلاق و اصیل همراه با مهمان نوازی ایرانی در فضای اختصاصی موزه رستوران هفت پیکر پذیرایی طبق فرهنگ مهمان نوازی که بر اساس ذهنیت مستشرقینی که در قرون میانه به ایران سفر کرده اند برنامه ریزی شده است.

ساعات بازگشایی

همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۲۳ شب

کد لباس

برای حضور در موزه رستوارن تیشرت و لباس اسپورت مناسب نیست.

مسولیت اجتماعی

موزه رستوران هفت پیکر جهت تامین مواد اولیه از حساسیت بالایی برخوردار است تهیه و خرید روزانه مواد غذایی از دل بازار شهر علاوه بر بالابردن کیفیت غذا بلکه باعث می شود از کسبه های خورد نیز حمایت شود و چرخه طبیعی یک بازار سالم در شهر صورت بگیرد. فرآیند پخت غذا در موزه رستوران کاملا سنتی است و این روش باعث می شود که مواد مفید غذا و سبزیجات حفظ شوند و به سلامت مصرف کننده کمک نماید. 

HP Logo Final Fa 1 e1636742415151 1
icon rezervasyon 4 e1637190892587